Poznaj zespół Hospicjum “KOLORY”

Sebastian Werner

Sebastian Werner
Lekarz, Kierownik hospicjum, Prezes Stowarzyszenia "KOLORY"


Jestem szczęśliwy że mogę wykonywać ten zawód. Niesienie pomocy potrzebującym, możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, bliski kontakt z ludźmi są dla mnie codziennym źródłem inspiracji i motywacją do pracy oraz nauki. Będąc specjalistą w zakresu medycyny paliatywnej i chorób wewnętrznych od dawna marzyłem o stworzeniu hospicjum w którym będziemy leczyć uciążliwe objawy choroby ale jednocześnie pomagać szczęśliwie świętować każdy darowany dzień życia. Teraz przy wsparciu dobrych ludzi, osób o otwartych sercach uda się to marzenie zrealizować. Prywatnie żyję w szczęśliwym związku z cudownie twórczą kobietą, która jest dla mnie nauczycielem i wielkim wsparciem . Jestem dumny ze stworzonego przez nas domu będącego ostoją spokoju i bezpieczeństwa.

Przemysław Bartkowiak

Przemysław Bartkowiak
Lekarz


Jestem lekarzem z 23 letnim stażem pracy, absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizacje z chorób wewnętrznych, onkologii klinicznej, ukończone kursy doskonalące z medycyny paliatywnej. Po zakończeniu służby wojskowej od 12.2002 pracuję na oddziale Onkologii W.Sz.Z. Leszno zajmując się tym czym chciałem zajmować się od wczesnej młodości –  leczeniem i niesieniem pomocy ciężko chorym i cierpiącym. Od 2004 roku pracuję w opiece  hospicyjnej – hospicjum domowe niosąc ulgę w cierpieniu fizycznym i psychicznym  pacjentom w warunkach domowych, moim zdaniem najbardziej odpowiednich w ostatnich miesiącach życia. Największą satysfakcje zawodowa przynosi mi uśmiech moich podopiecznych, oraz ciepłe przyjęcie rodzin pacjentów podczas wizyt. Mam nadzieje, że przy wsparciu mojej kochającej rodziny wystarczy mi sił i samozaparcia, aby pomimo ciężkiej specyfiki pracy hospicyjnej, dalej nieść pomoc potrzebującym.

Marcin Brzostowski

Marcin Brzostowski
Lekarz


Jestem lekarzem, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Staże zawodowe odbywałem w Łodzi, Wrocławiu i Żarach. Pracowałem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziale neurologii  i hospicjum domowym .  Staram się wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafię i wykorzystywać wiedzę medyczną do niesienia pomocy potrzebującym.Praca w hospicjum to wyzwanie. Wsparcie osób na tym etapie choroby jest dla mnie istotną wartością mojej pracy. Obecnie pracuję jako lekarz rodzinny w Osiecznej, gdzie również mieszkam. Jestem szczęśliwie żonaty od 20 lat. Mam trójkę dzieci. Lubię muzykę, film, podróże.

Eleonora Kuźniak

Eleonora Kuźniak
Pielęgniarka


Od dzieciństwa chciałam być pielęgniarką, moimi pierwszymi pacjentami były lalki i misie. Swój wymarzony zawód zdobyłam kończąc Studium Medycznego, i tak oto jestem pielęgniarką z 26- letnim stażem. Obecnie pracuję w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Mimo, iż praca jest dość stresująca bardzo ją lubię. Cały czas nabieram praktyki, szkolę się, by jak najlepiej pomagać moim pacjentom. W Hospicjum Domowym „KOLORY” pracuję z ludźmi bardzo ciężko chorymi, dla których nie ma już szansy na wyleczenie. Dzięki pacjentom doceniam to co mam w życiu, to oni są dla mnie wzorem do walki w trudzie codziennego życia. Dzięki nim czuję się potrzebna, doceniona. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, matką i babcią. Tworzymy pozytywną, uśmiechniętą rodzinę, w której miłość i wzajemny szacunek są na pierwszym miejscu! Cechuje mnie optymizm życiowy, dobre nastawienie i zawsze uśmiechnięta buzia.


Krystyna Kubacka
Pielęgniarka


Jestem dyplomowaną pielęgniarką z czterdziestoletnią praktyką w zawodzie. Swoje umiejętności zdobywałam między innymi na szpitalnych oddziałach zabiegowych. Przez trzynaście lat pracowałam również w terenie, jako pielęgniarka środowiskowo – rodzinna. Ostatnie siedemnaście lata pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie na oddziale onkologicznym z pododdziałem opieki paliatywnej. Odbyłam wiele kursów, co również podniosło moją wiedzę i doświadczenie, które wykorzystuję na co dzień podczas pracy z pacjentami w Hospicjum Domowym. Staram się nieść pomoc i wsparcie rodzinom tak, aby nie czuły się bezradne i osamotnione w trudnych dla nich chwilach. Prywatnie jestem spełnioną żoną, mamą i babcią.

Anna Kwapisz

Anna Kwapisz
Pielęgniarka


Jestem dyplomowaną pielęgniarką od 1992 roku. Swoje doświadczenie w zawodzie zdobywałam na oddziale dziecięcym, na intensywnej terapii noworodka, w pogotowiu ratunkowym, szpitalnym oddziale ratunkowym oraz na neurochirurgii. Obecnie pracuję na oddziale kardiologii w Lesznie oraz pełnię dyżury w ramach nocnej i świątecznej pomocy doraźnej. Po skończeniu studiów pielęgniarskich, zdobyciu specjalizacji z pielęgniarstwa ratunkowego i odbyciu specjalistycznego kursu opieki paliatywnej w Poznaniu podjęłam pracę w Hospicjum Kolory.
Pomagam ludziom dotkniętym chorobą nowotworową, ponieważ wiem, że ta pomoc jest im niezbędna. Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci i szczęśliwą żoną. Pasjonują mnie dalekie podróże oraz gra w kręgle.

Justyna Skrzypczak

Justyna Skrzypczak
Pielęgniarka


Zawód, który wykonuję od 2015 roku, to nie przypadek czy zbieg okoliczności, a świadomy wybór podyktowany powołaniem. Pierwsze kroki w zawodzie, stawiałam na oddziale Onkologii w WSZ w Lesznie. Z pracą w hospicjum domowym jestem związana od pięciu lat. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z opieki paliatywnej. Praca pielęgniarki hospicyjnej wiąże się z byciem naocznym świadkiem cierpienia człowieka, a nieodłącznym elementem mojej pracy jest śmierć. Wchodząc do domu chorego wiem, że jestem tam aby pomóc, zasiać ziarno nadziei, zrozumienia, przynieść spokój i ulgę w cierpieniu. Czas poświęcony chorym u schyłku życia jest dla mnie osobistą lekcją pokory, poszanowania godności człowieka i wdzięczności. Za każdym razem mam w sobie ziarno nadziei na cud. Praca ta wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym, ale właśnie dzięki wdzięczności w oczach moich pacjentów, przynosi do mojego życia dużo ciepła. Rola pielęgniarki to jednak nie jedyna rola jaką pełnię w życiu, jestem także spełnioną mamą, żoną, kobietą, kochającą córką i wnuczką. Do życia podchodzę z uśmiechem i żyję w przekonaniu, że dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni.

Paweł Roubo

Paweł Roubo
Rehabilitant-fizjoterapeuta


Jestem magistrem fizjoterapii. Zainteresowałem się fizjoterapią już w dzieciństwie, kiedy ojciec po raz pierwszy pokazał mi i ćwiczył na mnie techniki masażu. Prowadzę swój własny gabinet rehabilitacji i masażu w Lesznie, jestem też instruktorem jogi. W wolnym czasie trenuje sztuki walki, taniec i grę na keyboardzie. Współpracując z hospicjum pragnę podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, aby ułatwić funkcjonowanie i podnieść jakość życia osób, które tego naprawdę potrzebują.


Anna Juchocka

Anna Juchocka
Psycholog


Z zawodu i wyboru jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (od 2000 r.). Szukam inspiracji i czerpię z różnych nurtów w psychoterapii.. W swojej pracy wspieram i towarzyszę osobom w różnych kryzysach życiowych, m.in. chorym przewlekle i członkom ich rodzin.
Bliska jest mi myśl Carla Simontona, iż „postawa wobec tego co niesie ze sobą życie, ma niebagatelny wpływ na proces powrotu do zdrowia” i jakość życia na każdym jego etapie. Wierzę w to, że każdy z nas może mieć dostęp do umysłowych, emocjonalnych i duchowych zasobów, które może wykorzystać do tego, by czynić własne życie bardziej satysfakcjonującym „tu i teraz”. W hospicjum chcę wspierać w ich odkrywaniu i rozwijaniu. Wierzę, że daje to nadzieję i nadaje sens, a kryzys – choroba, może pozwolić na odkrycie czegoś więcej… Prywatnie jestem żoną, mamą 2 synów. Lubię piesze wędrówki i rowerowe wyprawy. Resetuje mnie kontakt z naturą i kubek ciepłej herbaty.

Joanna Ossowska

Joanna Ossowska
Koordynator, Skarbnik Stowarzyszenia "KOLORY"


Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii. Po studiach wyjechałam za granicę. Wiele lat pracy na różnych stanowiskach przyniosły mi olbrzymie doświadczenie zarówno zawodowe jaki i życiowe. Zwracam uwagę na zdrowy styl życia, wolę być niż mieć. Moim priorytetem jest rodzina. Łączę wychowywanie dwójki dziewczynek z pracą w domu. Do pracy w hospicjum przekonały mnie potrzeba samorealizacji oraz chęć pomocy innym. Praca w zespole i wspólne dążenie do powodzenia hospicjum to ważne dla mnie elementy. Sport jest moim sposobem na relaks. Uwielbiam dobrą kawę, spokojną muzykę oraz książki każdego rodzaju. Cenię prostotę i fascynuje mnie minimalizm.

Aleksandra Pokładecka

Aleksandra Pokładecka
Psycholog


Jestem psychologiem i socjologiem. Praca z ludźmi pokazuje mi ogrom nowych perspektyw, ciekawych obszarów dotyczących życia, z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Wsłuchując się w historię każdej osoby, z którą pracuję, czuję, że uczestniczę w ważnej podróży przepełnionej emocjami, wrażeniami, relacjami z innymi ludźmi, uważnością… Fascynuje mnie to doświadczenie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak istotna jest praca nad samym sobą, ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, aby osoba, z którą współpracuję, mogła zadbać o siebie, o bycie „tu i teraz”. Również o poukładanie tego, co może być dla niej wartościowe, w jej trudnych momentach życia. Na ten moment, najbardziej interesuje mnie obszar wiedzy związany z budowaniem bliskości, przywiązaniem. W życiu prywatnym odpoczywam, rozpoczynam moją przygodę z potrawami kuchni azjatyckiej, kocham spacery do lasu i książki, w których mogę zatopić się w świat bohaterów, dbam o moje kwiaty. Lubię zbierać bibeloty. Czasem ćwiczę jogę, medytuję. Największą inspiracją i siłą jest moja rodzina, która daje mi spokój i z którą spełniam swoje marzenia.